Laseroterapia przezskórna

Nieinwazyjne usuwanie łagodnych zmian naczyniowych na twarzy i nogach.

 

Laser Vasculaze

Vasculaze przeznaczony jest do koagulacji i zamykania łagodnych zmian naczyniowych. Zmiany naczyniowe kwalifikujące się do zabiegu Vasculaze to wenulektazje, teleangiektazje oraz naczyniaki występujące na twarzy, dekoldzie, ramionach, udach i łydkach. Dzięki specjalnie zaprojektowanej głowicy wysyłane impulsy światła powodują zanikanie naczyń.
HG_Vasculaze_1tx_2-passes_Legs-scaled
Vasculaze_InMode_BeforeImmedAfterb-scaled

Laser Lumecca

Lumecca to hybrydowe połączenie technologii trzech różnych urządzeń: lasera diodowego KTP, lasera barwnikowego oraz lasera IPL. Urządzenie Lumecca służy do leczenia zmian naczyniowych (np. trądzik różowaty) oraz zmian pigmentowych (przebarwień posłonecznych, zmian barwnikowych oraz starczych zmian barwnikowych tzw. soczewicowatych, rumień). Wraz z usunięciem zmian w procesie fotoodmładzania może poprawić się jakość skóry: jej jędrność, napięcie oraz zmiany strukturalne takie jak drobne zmarszczki. Zabieg wykonywany jest na każdym obszarze ciała, na którym pojawiają się zmiany naczyniowe lub barwnikowe – na twarzy, szyi, dekolcie, nogach, ramionach.
NW_Lumecca_1C_515_12jcm_2passes_4weeksapart
AN_Lumecca_4d_Right_580nm_16j_firstpass_8Jsecondpass_13degrees_1treatment-2passes1

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu specjalnie zaprojektowana głowica wysyła impulsy światła powodując zanikanie naczyń krwionośnych lub zmian pigmentowych. Zabieg jest szybką procedurą. Maksymalny czas jednej sesji wynosi do 30 min. Zabieg jest komfortowy i bezbolesny. Pacjent może odczuwać jedynie lekkie pieczenie lub szczypanie. Poprawa w obszarze leczenia następuje stopniowo. Do osiągnięcia pełnego efektu niezbędne jest przeprowadzenie kilku zabiegów – ich ilość jest indywidualna dla każdego pacjenta. Zazwyczaj są to 3 sesje wykonywane w odstępie 4-8 tygodni.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Po zabiegu pacjent wraca do domu, do swoich codziennych czynności. Przez miesiąc po zabiegu nie należy opalać się na słońcu czy solarium oraz stosować krem z filtrem UV (SPF 50). Bezpośrednio po zabiegu w obszarze poddawanym procedurze pojawia się rumień. W przypadku zmian barwnikowych pomiędzy 3-7 dobą pojawia się nasilenie wybarwienia (zmiana koloru naczyń z czerwonej na siną). Zmiany barwnikowe początkowo (3-5 doba) ciemnieją, a następnie złuszczają się. Skóra jest wygojona po około 2 tygodnia od zabiegu.