Dni robocze: 8.00 - 20.00

Poradnia Chirurgii Naczyniowej

W poradni chirurgii naczyniowej zapewniamy kompleksową diagnostykę oraz małoinwazyjne metody leczenia niewydolności żylnej, żylaków, pajączków naczyniowych, niedokrwienia kończyn oraz zakrzepicy.

Podczas konsultacji przeprowadzane są badania USG duplex Doppler naczyń kończyn dolnych oraz tętnic szyjnych i kręgowych. Przygotowujemy pacjentów do operacji naczyniowych oraz zapewniamy opiekę pooperacyjna (po operacji tętniaka aorty brzusznej, wszczepienia protezy naczyniowej, udrożnienia tętnic szyjnych).

USG duplex Doppler

Badanie dopplerowskie jest podstawowym badaniem wykorzystywanym w diagnostykę chorób tętnic i żył. Pozwala ocenić kierunek i prędkość przepływu krwi. Wykonywane jest w pozycji stojącej, która pozwala zobrazować zastawki oraz wychwycić przepływ wsteczny. Badanie jest nieinwazyjne i nie wymaga wcześniejszego przygotowania.

Małoinwazyjne metody zabiegowe

Dzięki zastosowaniu małoinwazyjnych metod zabiegowych pacjent szybko wraca do pełni sprawności. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent opuszcza naszą placówkę bezpośrednio po zabiegu, bez konieczności hospitalizacji.

Dowiedź się więcej o zabiegach:

Dowiedz się więcej
z naszego bloga:

Leczenie żylaków

Jak bezpiecznie leczyć żylaki i unikać powikłań?

Żylaki są objawem niewydolności żylnej. Za ich powstanie najczęściej odpowiadają niewydolne zastawki w głównych pniach żył powierzchownych – w żyle odpiszczelowej i odstrzałkowej. Niewydolność zastawek ma z reguły podłoże genetyczne. Nieprawidłowa budowa ścian naczyń powoduje utratę sprężystości i skłonność do ich rozciągania. Wybór metody leczenia żylaków ma wpływ na jego skuteczność, bezpieczeństwo oraz efekt kosmetyczny. […]

Leczenie żylaków

Pajączki naczyniowe – jak usunąć?

Większość pacjentów zgłaszająca się do chirurga naczyniowego z pajączkami traktuje je jako problem estetyczny. Teleangiektazje i wenulektazje są jednak najczęściej objawem pojawiającej się lub postępującej niewydolności żylnej. Jakie możliwości leczenia mamy do wyboru, jeśli zobaczymy pajączki naczyniowe na naszych nogach? Konsultacja w poradni chorób naczyń – pierwszy krok Pierwszym krokiem w przypadku pojawienia się pajączków […]