Dni robocze: 8.00 - 20.00

Miniflebektomia

Chirurgiczne usunięcie dużych,
powierzchownie położonych żylaków.

Żylaki kończyn dolnych

Żylaki to trwałe poszerzenia żył powierzchniowych, które przyjmują postać podskórnych balonowatych uwypukleń. Powstają w wyniku zaburzeń równowagi między ciśnieniem krwi jakie panuje w żyłach powierzchniowych, a wytrzymałością ich ściany. Najczęstszą przyczyną ich powstania i powiększania jest niewydolność zastawek żylnych oraz wrodzone lub nabyte osłabienie ściany żył.

Wskazania oraz przygotowanie do zabiegu

Podstawą kwalifikacji do zabiegu EVLT jest wykonanie badania ultrasonograficznego duplex Doppler kończyn dolnych. Wskazaniem do laserowej ablacji wewnątrzżylnej są żylaki kończyn dolnych oraz niewydolność zastawek w żyle powierzchniowej kończyny dolnej (żyle odpiszczelowej lub żyle odstrzałkowej). Na wybór metody wpływ ma również wiek pacjenta, zaawansowanie choroby oraz występowanie chorób współistniejących.

Przez zabiegiem niezbędne jest również wykonanie badań krwi: morfologii, APTT oraz CRP oraz zaopatrzenie w pończochy z I klasą ucisku. Zabieg przeprowadzamy jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie ma konieczności być na czczo – pacjent może jeść i pić nawet chwilę przez zabiegiem.

Przebieg zabiegu

Miniflebektomia jest chirurgiczną metodą leczenia polegającą na miejscowym usunięciu zmian żylakowych. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Po odkażaniu skóry, przez nakłucie skóry w okolicy żylaków wprowadza się do tkanki podskórnej środek znieczulający. Następnie po wykonaniu drobnych kilkumilimetrowych nacięć skóry usuwa się żylaki przy pomocy specjalnych narzędzi chirurgicznych. Nacięcia są zwykle na tyle małe, że najczęściej nie wymagają założenia szwów, choć czasem mogą wymagać. Po zabiegu na rany zakłada się jałowe opatrunki a na kończynę pończochę uciskową lub bandaż elastyczny. Zwykle od razu po zabiegu można powrócić do normalnej aktywności ruchowej.

Zalecenia po zabiegu

  • noszenie pończochy o I stopniu ucisku przez 24 godziny po zabiegu, a następnie przez 2 tygodnie w ciągu dnia
  • wizyta kontrolna 4 tygodnie po zabiegu (bezpłatna)
  • w przypadku nasilenia dolegliwości przyjmowanie leków przeciwbólowych
  • bezpośrednio po zabiegu nie zaleca się samodzielnego prowadzenia samochodu

Już następnego dnia po zabiegu pacjent może wrócić do umiarkowanej aktywności fizycznej (spacery, chodzenie po schodach, praca nie wymagająca wzmożonego wysiłku), do uprawiania sportu można wrócić po 2-4 tygodniach.

Pozostałe zabiegi na żylaki i pajączki

Skleroterapia

Skleroterapia jest metodą zamykania żył przy pomocy chemicznego sklerozantu, czyli substancji, która po wprowadzeniu do naczynia powoduje obrzęk jego ściany i zmniejszenie przepływu, a w konsekwencji jego zwłóknienie. Zabieg jest niemal bezbolesny – najczęściej znieczulenie nie jest w ogóle potrzebne.

Ceny:

Skleroterapia

500 zł / ampułka

Dowiedz się więcej o zabiegu

EVLT – laserowe leczenie żylaków

Laserowe usuwanie żylaków to minimalnie inwazyjna metoda leczenia niewydolności żył powierzchniowych (żylaków). Zabieg polega na zamknięciu niewydolnych pni żylnych przy użyciu energii termicznej generowanej światłem lasera. Światłowód wprowadza się do żyły poprzez nakłucie skóry. Cały zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a pacjent opuszcza placówkę bezpośrednio po zabiegu bez konieczności hospitalizacji.

Ceny:

EVLT – jedna kończyna

4900 zł

EVLT – obie kończyny

6500 zł

Dowiedz się więcej o zabiegu

Laseroterapia przezskórna

Laser Vasculaze i Lumecca przeznaczony jest do koagulacji i zamykania łagodnych zmian naczyniowych. Podczas zabiegu specjalnie zaprojektowana głowica wysyła impulsy światła powodując zanikanie naczyń krwionośnych. Poprawa w obszarze leczenia następuje stopniowo, a do osiągnięcia pełnego efektu niezbędne jest przeprowadzenie kilku sesji zabiegu.

Ceny:

Vasculaze

1000 zł / sesja

Lumecca

1000 zł / sesja

Dowiedz się więcej o zabiegu

Dowiedz się więcej
z naszego bloga:

Leczenie żylaków

Pajączki naczyniowe – jak usunąć?

Większość pacjentów zgłaszająca się do chirurga naczyniowego z pajączkami traktuje je jako problem estetyczny. Teleangiektazje i wenulektazje są jednak najczęściej objawem pojawiającej się lub postępującej niewydolności żylnej. Jakie możliwości leczenia mamy do wyboru, jeśli zobaczymy pajączki naczyniowe na naszych nogach? Konsultacja w poradni chorób naczyń – pierwszy krok Pierwszym krokiem w przypadku pojawienia się pajączków […]