Dni robocze: 8.00 - 20.00

Skleroterapia

Skleroterapia, obliteracja, ostrzykiwanie

Skleroterapia jest metodą zamykania żył przy pomocy chemicznego sklerozantu. Zabieg jest niemal bezbolesny – znieczulenie najczęściej w ogóle nie jest potrzebne. W zależności od wielkości naczynia, stosuje się kilka technik skleroterapii:

  • skleroterapię piankowa – w przypadku dużych żylaków
  • skleroterapię z użyciem oświetlacza naczyniowego – w przypadku żył siatkowanych oraz
  • skleroterapię z użyciem lupy powiększającej – w przypadku pajączków naczyniowych (teleangiektazje i wenulektazje)

Wskazania do zabiegu

Podstawą kwalifikacji do skleroterapii jest wykonanie badania ultrasonograficznego duplex Doppler kończyn dolnych. Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są żylaki oraz pajączki naczyniowe. Zabieg jest niemal bezbolesny i nie wymaga znieczulenia.

Przebieg zabiegu

Poprzez nakłucie żylakowato zmienionych naczyń, wstrzykuje się do ich światła substancję wywołującą reakcję śródbłonka naczyniowego, która doprowadza do zamknięcia się i zwłóknienia ostrzykniętego naczynia. Sklerozantem jest najczęściej polidokanol – detergent, który można podawać w formie płynu lub sztywnej piany. Występuje w różnych stężeniach, które używa się w zależności od średnicy i grubości ściany naczynia. Po ostrzyknięciu naczynia stosuje się miejscowo kilkuminutowy ucisk, w niektórych przypadkach czasowe uniesienie kończyny.

Zalecenia po zabiegu

  • bezpośrednio po zakończeniu zabiegu pacjent opuszcza placówkę z zaleceniem ok. 15 – 20 minutowego spaceru,
  • przez 24 godziny po zabiegu, a następnie przez 1 tydzień w ciągu dnia konieczne jest noszenie pończochy o I stopniu ucisku,
  • przez okres 1 miesiąca po zabiegu zalecane jest unikanie ekspozycji kończyn na promieniowanie słoneczne.

Już następnego dnia można wrócić do umiarkowanej aktywności fizycznej (spacery, chodzenie po schodach, praca nie wymagająca wzmożonego wysiłku), do uprawiania sportu można wrócić po 1-2 tygodniach.

Pozostałe zabiegi na żylaki i pajączki

 

EVLT – laserowe leczenie żylaków

Laserowe usuwanie żylaków to minimalnie inwazyjna metoda leczenia niewydolności żył powierzchniowych (żylaków). Zabieg polega na zamknięciu niewydolnych pni żylnych przy użyciu energii termicznej generowanej światłem lasera. Światłowód wprowadza się do żyły poprzez nakłucie skóry. Cały zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a pacjent opuszcza placówkę bezpośrednio po zabiegu bez konieczności hospitalizacji.

Ceny:

EVLT – jedna kończyna

4900 zł

EVLT – obie kończyny

6500 zł

Dowiedz się więcej o zabiegu

Laseroterapia przezskórna

Laser Vasculaze i Lumecca przeznaczony jest do koagulacji i zamykania łagodnych zmian naczyniowych. Podczas zabiegu specjalnie zaprojektowana głowica wysyła impulsy światła powodując zanikanie naczyń krwionośnych. Poprawa w obszarze leczenia następuje stopniowo, a do osiągnięcia pełnego efektu niezbędne jest przeprowadzenie kilku sesji zabiegu.

Ceny:

Vasculaze

1000 zł / sesja

Lumecca

1000 zł / sesja

Dowiedz się więcej o zabiegu

VeinOff – klejenie żylaków

VeinOff to metoda klejenia żył przy użyciu środka leczniczego – kleju tkankowego. Podczas zabiegu do naczynia zostaje wstrzyknięty środek leczniczy. Po podaniu niewielkiej ilości kleju chirurg uciska miejsce podania przez ok. 2-3 minuty. Sklejenie zapoczątkowuje miejscowy stan zapalny, który po paru tygodniach prowadzi do zwłóknienia i całkowitego zamknięcia dysfunkcyjnej żyły. Procedura trwa od kilku do kilkunastu minut i wykonywana jest podczas zabiegu EVLT lub skleroterapii.

Ceny:

VeinOff – klejenie żylaków

1200 zł

Dowiedz się więcej
z naszego bloga:

Leczenie żylaków

Pajączki naczyniowe – jak usunąć?

Większość pacjentów zgłaszająca się do chirurga naczyniowego z pajączkami traktuje je jako problem estetyczny. Teleangiektazje i wenulektazje są jednak najczęściej objawem pojawiającej się lub postępującej niewydolności żylnej. Jakie możliwości leczenia mamy do wyboru, jeśli zobaczymy pajączki naczyniowe na naszych nogach? Konsultacja w poradni chorób naczyń – pierwszy krok Pierwszym krokiem w przypadku pojawienia się pajączków […]

Leczenie żylaków

Żylaki i obrzęki nóg rozpoznawanie i leczenie przewlekłej niewydolności żylnej

Przewlekła niewydolność żylna to choroba, której przyczyną jest utrudnienie odpływu krwi z układu żylnego. Może być spowodowana upośledzeniem funkcji zastawek w żyłach powierzchownych – choroba żylakowa, lub głębokich – zakrzepica żylna. Niewydolność żylna powstaje na skutek zastoju krwi w układzie żylnym, który powoduje wzrost ciśnienia krwi w żyłach i z upływem czasu doprowadza do ich […]