Dni robocze: 8.00 - 20.00

Skleroterapia hemoroidów

Co to są hemoroidy?

Hemoroidy są to jamiste struktury zbudowane z naczyń krwionośnych oraz tkanki łącznej. Zlokalizowane są wokół kanału odbytu. U znacznej części populacji mogą powodować krwawienie lub uwypuklać się na zewnątrz kanału odbytu. Do najczęstszych przyczyn rozwoju choroby hemoroidalnej należą: zaparcia, silne parcie podczas oddawaniu stolca, długie przesiadywanie w toalecie, przebyta ciąża i porody siłami natury.

Objawy choroby hemoroidalnej

Głównymi objawami choroby hemoroidalnej są krwawienia z odbytu (krew na bieliźnie i papierze toaletowym) oraz wypadanie guzków krwawniczych poza kanał odbytu. Niejednokrotnie pacjenci odczuwają ból, a także pieczenie i świąd okolicy odbytu.

Kwalifikacja do zabiegu

Decyzję o zabiegu podejmuje lekarz podczas wizyty kwalifikacyjnej. Na podstawie wyników badań i stanu ogólnego Pacjenta podejmuje się decyzję o zabiegu i ustala dogodny termin operacji, która wykonywana jest w trybie ambulatoryjnym.

Przebieg zabiegu

Zabieg skleroterapii guzków krwawniczych polega na wstrzyknięciu podśluzówkowym środka obliterującego, czyli substancji chemicznej, która powoduje zamknięcie i obkurczenie się naczyń splotów hemoroidalnych. W konsekwencji guzki ulegają zmniejszeniu i wciągnięciu do kanału odbytu a krwawienia ustają. Środek obliterujący podaje się najczęściej w formie piany a igłę wkłuwa się powyżej linii grzebieniastej, czyli w obszar pozbawiony receptorów czuciowych, dzięki czemu sam zabieg nie wymaga podawania znieczulenia. Podczas jednego zabiegu można wstrzyknąć środek do wszystkich guzków. Zabieg przeprowadzany jest ambulatoryjnie, a pacjent opuszcza placówkę bezpośrednio po jego zakończeniu.

Pozostałe zabiegi na hemoroidy

 

LHP – laserowe leczenie hemoroidów

Laserowe usuwanie hemoroidów (LHP) jest małoinwazyjną metodą leczenia guzków krwawniczych przy użyciu lasera o długości fali 1470 nm. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a pacjent opuszcza placówkę bezpośrednio po zabiegu bez konieczności hospitalizacji.

Ceny:

LHP – laserowe leczenie hemoroidów

4900 zł

Dowiedz się więcej o zabiegu

HemOff – klejenie hemoroidów

Zabieg metodą HemOff polega na wstrzyknięciu do wnętrza guzka krwawniczego środka należącego do grupy cyjanoaktylantów. Podanie niewielkiej ilości kleju zapoczątkowuje miejscowy stan zapalny hemoroidu, który po paru tygodniach prowadzi do zwłóknienia i całkowitego zamknięcia dysfunkcyjnej żyły w odbytnicy. Procedura trwa od kilku do kilkunastu minut.

Ceny:

HemOff – klejenie hemoroidów

3900 zł

Dowiedz się więcej o zabiegu