fbpx

Zabiegi

Zabiegi laserowe EVLT

Usuwanie żylaków

Laserowe usuwanie żylaków to minimalnie inwazyjna, bezpieczna i bardzo skuteczna metoda leczenia niewydolności żył powierzchniowych (żylaków), polegająca na zamykaniu głównych pni żył z uszkodzonymi zastawkami, które powodują wsteczny dopływ krwi do żylaków (zjawisko refluksu).

Zabiegi mechaniczno-chemiczne ClariVein

Usuwanie żylaków

Ablacja mechaniczno-chemiczna ClariVein to procedura minimalnie inwazyjna, bezbolesna i bezpieczna, której celem jest wyłączenie z krążenia uszkodzonej żyły powierzchownej, zasilającej żylaki.

Skleroterapia

Usuwanie żylaków

Skleroterapia to metoda, usuwania żylaków środkiem farmakologicznym, który obkurcza i zasklepia uszkodzone naczynie. Natychmiastowym efektem zabiegu jest złagodzenie, widocznych do tej pory przez skórę, przebarwionych naczyń.

Miniflebektomia

Usuwanie żylaków

Miniflebektomia to metoda chirurgicznego usunięcia dużych, powierzchownie położonych żylaków. W znieczuleniu miejscowym przez niewielkie, 2-3 milimetrowe nacięcia, przy pomocy specjalnych narzędzi chirurgicznych, usuwa się duże, powierzchownie położone żylaki. Nacięcia są z reguły tak niewielkie, że nie wymagają zakładania szwów, wystarczą niewielkie, jałowe opatrunki.

Wycinanie zmian skórnych

Chirurgia ogólna

Zmiany skóry i tkanki podskórnej są bardzo powszechne. Najczęściej są to zmiany łagodne o charakterze zmian barwnikowych, tłuszczków, kaszaków, włókniaków lub brodawek (np. kurzajki). Oprócz charakteru estetycznego zmiany mogą ulegać nawracającym stanom zapalnym i infekcjom. Najpoważniejszym zagrożeniem są zmiany nowotworowe, które mogą przypominać zmiany łagodne lub z nich powstawać (transformacja nowotworowa, zezłośliwienie).

Korekcja wrastającego paznokcia

Chirurgia ogólna

Problem wrastających paznokci jest powszechny i dotyczy najczęściej młodych mężczyzn, choć potrafi pojawić się również u kobiet oraz w każdym wieku. Choroba jest spowodowana zmianą toru wzrostu płytki paznokciowej, która zaczyna przeważnie wrastać w wał paznokciowy, powodując jego stan zapalny, często z towarzyszącą infekcją i silnymi dolegliwościami bólowymi, pojawiającymi się przy każdym ruchu. Schorzenie dotyczy głównie palucha stopy, choć może się pojawić na każdym palcu, także u rąk.