fbpx

Zabiegi

Zabiegi laserowe EVLT

Usuwanie żylaków

Laserowe usuwanie żylaków to minimalnie inwazyjna, bezpieczna i bardzo skuteczna metoda leczenia niewydolności żył powierzchniowych (żylaków), polegająca na zamykaniu głównych pni żył z uszkodzonymi zastawkami, które powodują wsteczny dopływ krwi do żylaków (zjawisko refluksu).

Zabiegi mechaniczno-chemiczne ClariVein

Usuwanie żylaków

Ablacja mechaniczno-chemiczna ClariVein to procedura minimalnie inwazyjna, bezbolesna i bezpieczna, której celem jest wyłączenie z krążenia uszkodzonej żyły powierzchownej, zasilającej żylaki.

Skleroterapia

Usuwanie żylaków

Skleroterapia to metoda, usuwania żylaków środkiem farmakologicznym, który obkurcza i zasklepia uszkodzone naczynie. Natychmiastowym efektem zabiegu jest złagodzenie, widocznych do tej pory przez skórę, przebarwionych naczyń.

Miniflebektomia

Usuwanie żylaków

Miniflebektomia to metoda chirurgicznego usunięcia dużych, powierzchownie położonych żylaków. W znieczuleniu miejscowym przez niewielkie, 2-3 milimetrowe nacięcia, przy pomocy specjalnych narzędzi chirurgicznych, usuwa się duże, powierzchownie położone żylaki. Nacięcia są z reguły tak niewielkie, że nie wymagają zakładania szwów, wystarczą niewielkie, jałowe opatrunki.

Laserowe leczenie torbieli pilonidalnej SiLaC

Usuwanie torbieli włosowatej

Laserowe usuwanie torbieli pilonidalnej (Pilonidal Sinus Laser Closure) jest skuteczą, małoinwazyjną i bezpieczną metodą leczenia. Skuteczność metody przekracza 90%.

Laserowe usuwanie hemoroidów LHP

Usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie hemoroidów (LHP) jest najnowszą i najbardziej skuteczną metodą leczenia guzków krwawniczych przy użyciu lasera o długości fali 1470 nm.

Operacja cieśni nadgarstka

Chirurgia ręki

Zespół cieśni nadgarstka powstaje na skutek zwyrodnienia lub obrzęku zapalnego struktur w kanale nadgarstka. W wyniku obrzęku tkanek, dochodzi do ucisku i niszczenia delikatnego nerwu pośrodkowego. Powstały ucisk może powodować dolegliwości bólowe oraz utrudniać wykonywanie codziennych czynności.

Wycinanie zmian skórnych

Chirurgia ogólna

Zmiany skóry i tkanki podskórnej są bardzo powszechne. Najczęściej są to zmiany łagodne o charakterze zmian barwnikowych, tłuszczków, kaszaków, włókniaków lub brodawek (np. kurzajki). Oprócz charakteru estetycznego zmiany mogą ulegać nawracającym stanom zapalnym i infekcjom. Najpoważniejszym zagrożeniem są zmiany nowotworowe, które mogą przypominać zmiany łagodne lub z nich powstawać (transformacja nowotworowa, zezłośliwienie).

Korekcja wrastającego paznokcia

Chirurgia ogólna

Problem wrastających paznokci jest powszechny i dotyczy najczęściej młodych mężczyzn, choć potrafi pojawić się również u kobiet oraz w każdym wieku. Choroba jest spowodowana zmianą toru wzrostu płytki paznokciowej, która zaczyna przeważnie wrastać w wał paznokciowy, powodując jego stan zapalny, często z towarzyszącą infekcją i silnymi dolegliwościami bólowymi, pojawiającymi się przy każdym ruchu. Schorzenie dotyczy głównie palucha stopy, choć może się pojawić na każdym palcu, także u rąk.