Dni robocze: 8.00 - 20.00

dr n. med. Norbert Zapotoczny


Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. Ukończył specjalizację z chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej oraz studia podyplomowe z zakresu proktologii.

Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywał na licznych międzynarodowych stażach i kursach. Ukończył m.in. ultrasonograficzne kursy dla zaawansowanych w zakresie diagnostyki naczyń, przetok dializyjnych oraz przeszczepionej nerki, kurs z zakresu laserowych operacji żylaków kończyn dolnych (EVLT) w Jenie w Niemczech, kurs z zakresu małoinwazyjnych zabiegów proktologicznych (laserowe leczenie hemoroidów, torbieli pilonidalnych i przetok okołoodbytniczych) w Vitten w Niemczech oraz studia podyplomowe z zakresu koloproktologii praktycznej w Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Przez wiele lat związany był z Oddziałem Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, przy ulicy Kamieńskiego.

Jest współzałożycielem Specjalistycznego Centrum Medycznego VenoMedica oraz Centrum Pilonidalnego by VenoMedica – pierwszego w Polsce Centrum Medycznego zapewniającego kompleksową diagnostykę i leczenie torbieli włosowej.

W codziennej praktyce zajmuje się kompleksową diagnostyką ultrasonograficzną i leczeniem z zakresu chirurgii naczyniowej, proktologii oraz leczenia schorzenia torbieli włosowej. Wykonuje laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych oraz skleroterapię pajączków naczyniowych, zabiegi z zakresu proktologii takie jak laserowe leczenie hemoroidów, klejenie hemoroidów czy skleroterapia hemoroidów. W ramach Centrum Pilonidalnego wykonuje laserowe leczenie torbieli włosowej oraz usunięcie torbieli z plastyką szpary międzypośladkowej.

Dr Norbert Zapotoczny jest współautorem prac naukowych z zakresu chirurgii naczyniowej, publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Należy do międzynarodowego stowarzyszenia International Pilonidal Society.

Author: venomedica

Date: 2023-08-03

lek. Krzysztof Jacyna


Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Ukończył specjalizację z chirurgii ogólnej i naczyniowej. Ma za sobą staż w Klinicznym Oddziale Chirurgii Naczyniowej 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką we Wrocławiu, a przez kilka lat związany był z Kliniką Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Aktualnie zajmuje stanowisko starszego asystenta w Oddziale Naczyniowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu.

Lek. Krzysztof Jacyna posiada certyfikaty ukończenia kursów diagnostyki dopplerowskiej Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii. Brał udział w wielu konferencjach i szkoleniach krajowych jak i zagranicznych, m.in. European Vascular Course w Maastricht w Holandii oraz kursach wewnątrznaczyniowej terapii tętniaków aorty w L’Hôpital Universitaire de Lille we Francji oraz Fuwai National Cardiovascular Diseases Centre w Pekinie.

Problematyką diagnostyki i leczenia chorób naczyń zajmuje się od 19 lat. Przedmiotem jego codziennej praktyki jest leczenie żylaków, zakrzepicy żylnej, miażdżycy tętnic kończyn dolnych i tętnic dogłowowych. W SCM VenoMedica przeprowadza małoinwazyjne zabiegi, takie jak laserowe usuwania żylaków EVLT oraz skleroterapia żylaków i pajączków naczyniowych.

Author: venomedica

Date: 2023-08-11

lek. Łukasz Pałka


Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu, specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu, Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze, Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym przy ul. Banacha w Warszawie oraz w Klinice Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Na co dzień pracuje w Oddziale Chirurgii Naczyniowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

Lek. Łukasz Pałka zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem chorób tętnic (miażdżyca, tętniaki aorty i tętnic obwodowych, niedokrwienie kończyn, choroby tętnic szyjnych) i żył (niewydolność żylna, żylaki, zakrzepica żylna). Wykonuję operacje klasyczne oraz małoinwazyjne na układzie tętniczym i żylnym (udrażnianie, pomosty, stentowanie, skleroterapia, EVLT, laseroterapia).

Uczestniczył w krajowych i międzynarodowych konferencjach i szkoleniach w zakresie diagnostyki (certyfikat USG Doppler Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii) oraz leczenia chorób naczyń (m.in. LINC Leipzig Intervensional Course). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej.

Author: venomedica

Date: 2023-08-03

lek. Iwona Ździebło-Krankowska


Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Ukończyła specjalizację z chirurgii ogólnej i naczyniowej. Ukończyła doskonalące studia podyplomowe z zakresu koloproktologii praktycznej. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego.

Na co dzień zajmuje się diagnostyką i małoinwazyjnym leczeniem chorób żył (żylaków kończyn dolnych, zakrzepicy i niewydolności żylnej) i chorób tętnic oraz chorób proktologicznych. W poradni chorób naczyń wykonuje między innymi laserowe leczenie żylaków (EVLT), skleroterapię pajączków naczyniowych i laseroterapię przezskórną.

W ramach poradni proktologicznej pomaga pacjentom borykającym się z hemoroidami, szczeliną odbytu oraz zmianami okołoodbytniczymi. Wykonuje zabiegi takie jak: laserowe leczenie żylaków (LHP), skleroterapię hemoroidów, klejenie hemoroidów HemOff, wycięcie zmiany okołoodbytniczej, nacięcie ropnia oraz nacięcie zakrzepu brzeżnego odbytu.

Author: venomedica

Date:

lek. Tomasz Tomczyk


Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. Piąty rok studiów odbył na Wydziale Medycznym Univerzita Karlova w Pradze. Ukończył specjalizację z chirurgii ogólnej, a obecnie jest w trakcie specjalizacji z chirurgii naczyniowej. Doświadczenie zdobywał m.in. w Oddziale Chirurgii Ogólnej, Oddziale Chirurgii Naczyniowej oraz Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, Oddziale Chirurgii Ogólnej i Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Specjalistycznego Szpitala im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Brał udział w międzynarodowych szkoleniach m.in. w Berlinie, Ljubianie i Maastricht oraz w międzynarodowym programie badawczym Humacyte dotyczącym biologicznych protez naczyniowych. Pracuje na stanowisku starszego asystenta w Oddziale Chirurgii Naczyniowej 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. W codziennej praktyce zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób tętnic i żył -wykonuje operacje zarówno klasyczne jak i endowaskularne.

W poradni chirurgicznej SCM VenoMedica zajmuję się leczeniem wrastającego paznokcia metodą klasycznego wycięcia klinowego oraz fenolizacji macierzy paznokcia. Wykonuje drobne zabiegi chirurgiczne takie jak wycinanie zmian skórnych oraz guzów tkanki podskórnej, usuwanie ciał obcych z tkanki podskórnej i nacinanie ropni. Podczas wizyt wykonuje badanie usg doppler naczyń kończyn dolnych oraz tętnic szyjnych i kręgowych.

Author: venomedica

Date:

lek. Arkadiusz Gryglak


Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. Ukończył specjalizację II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał na oddziałach chirurgii ogólnej, naczyniowej oraz urazowo-ortopedycznej w kraju jak i za granicą. Posiada certyfikat ukończenia kursu w zakresie ultrasonografii dopplerowskiej naczyń w Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii. Lek. Arkadiusz Gryglak ukończył liczne szkolenia w zakresie leczenia ran przewlekłych i stopy cukrzycowej. Obecnie związany jestem z Oddziałem Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka we Wrocławiu.

W poradni chirurgii ogólnej SCM zajmuję się leczeniem wrastającego paznokcia metodą klasycznego wycięcia klinowego oraz wykonuje drobne zabiegi chirurgiczne takie jak wycinanie zmian skórnych, nacinanie ropni i usuwanie ciał obcych z tkanki podskórnej. Podczas konsultacje z zakresu chirurgii ogólnej wykonuje badanie usg doppler naczyń kończyn dolnych oraz tętnic szyjnych i kręgowych.

Author: venomedica

Date:

lek. Magdalena Sitarska


Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Ukończyła specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej. Na co dzień jest Starszym Asystentem Oddziału Chirurgii Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, Ośrodka Badawczo – Rozwojowego przy ulicy Kamieńskiego. W swojej pracy klinicznej zajmuje się leczeniem operacyjnym chorób nowotworowych piersi, w tym operacjami oszczędzającymi i rekonstrukcyjnymi. Przeprowadza również operacje onkologiczne przewodu pokarmowego (przełyku, żołądka, jelita grubego, wątroby) oraz tarczycy. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej ESSO. Swoją wiedzę uzupełniała uczestnicząc w wielu konferencjach i kursach. Odbyła wiele staży, m.in. na Oddziale Chorób Piersi Europejskiego Instytutu Onkologii w Mediolanie.

W poradni chirurgii onkologicznej SCM VenoMedica konsultuje pacjentów borykających się z chorobami nowotworowymi. Wykonuję m.in biopsje cienkoigłowe tarczycy, usg piersi oraz biopsje zmian w piersiach. Zajmuje się również wycinaniem zmian skórnych oraz zmian umiejscowionych w tkankach podskórnych.

Author: venomedica

Date: 2023-08-29

lek. Kamil Dąbrowski


Absolwent wydziału wojskowo-lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ukończył specjalizację z zakresu chirurgii onkologicznej oraz jest w trakcie specjalizacji z chirurgii ogólnej. Na co dzień pracuję w Oddziale Chirurgii Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, przy ulicy Kamieńskiego, gdzie zajmuje się operacyjnym leczeniem:

– chorób jelita cienkiego, grubego oraz odbytnicy (guzy nowotworowe / zapalne, choroby zapalne jelit wymagające leczenia operacyjnego, choroba uchyłkowa wymagająca leczenia operacyjnego),

– wątroby, pęcherzyka żółciowego, dróg żółciowych, trzustki (guzy łagodne, złośliwe, kamica dróg żółciowych/pęcherzyka żółciowego),

– żołądka i przełyku (guzy, przepukliny rozworu przełykowego, chirurgiczne leczenie otyłości),

– guzów nadnerczy.

W swojej codziennej praktyce wykonuje zabiegi klasyczne, laparoskopowe oraz przy pomocy robota da Vinci.

W poradni chirurgii onkologicznej SCM VenoMedica przeprowadzam kwalifikacje do leczenia operacyjnego. Konsultuję pacjentów borykających się z chorobami nowotworowymi przewodu pokarmowego, piersi oraz tarczycy. Wykonuję m.in biopsje cienkoigłowe tarczycy, USG piersi oraz biopsje piersi. Zajmuję się wycinaniem zmian skórnych oraz guzów tkanki podskórnej. Wykonuję również nacinanie ropni, szycie rany oraz usuwanie ciał obcych z tkanki podskórnej.

Author: venomedica

Date:

lek. Maciej Krankowski


Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. Ukończył specjalizację w zakresie chirurgii dziecięcej. Szkolenie specjalizacyjne odbywał w Oddziale Chirurgii Dziecięcej Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka we Wrocławiu. Uczestniczył w licznych kursach i odbył liczne staże szkoleniowe m.in. w Hiszpanii, Ekwadorze i Nepalu.

W pracy zawodowej zajmuje się przede wszystkim dziecięcą chirurgią urazową i dziecięcą ortopedią, ogólną chirurgią dziecięcą, onkologią i terapią wodogłowia.

W SCM VenoMedica doktor Krankowski przeprowadza konsultacje chirurgiczne, kwalifikuje pacjentów do zabiegów operacyjnych, przeprowadza kontrole po zabiegach oraz urazach ortopedycznych (złamaniach, skręceniach, zwichnięciach). Dodatkowo wykonuje drobne zabiegi ambulatoryjne w znieczuleniu miejscowym, takie jak: wycięcie zmiany skórnej, usunięcie ciała obcego oraz fenolizacja macierzy wrastającego paznokcia.

Author: venomedica

Date:

lek. Piotr Oleszek


Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Ukończył specjalizację z ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych oddziałach ortopedycznych Dolnego Śląska – m.in. w Klinice Ortopedii Akademii Medycznej we Wrocławiu,  Klinice Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz oddziałach ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Dzierżoniowie i Miliczu. W swojej pracy zawodowej zajmuje się przede wszystkim chirurgią stopy, chirurgią ręki, artroskopią stawów (kolanowego, skokowego i barkowego), endoprotezoplastyką stawów (biodrowego i kolanowego). Należy do Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii oraz Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego.

W poradni ortopedycznej SCM VenoMedica dr Piotr Oleszek zajmuję się kompleksową diagnostyką i leczeniem operacyjnym chorób z zakresu chirurgii ręki (cieśń nadgarstka, zespół nerwu rowka łokciowego, palec zatrzaskujący, zespół de Quervaina), diagnostyką i nieoperacyjnym leczeniem bólu stawów (leczenie osoczem bogatopłytkowym, iniekcje dostawowe kwasu hialuronowego, iniekcje do i okołostawowe kolagenu). Ponadto przeprowadza kwalifikację do zabiegów ortopedycznych oraz kontrole po zabiegach i urazach narządu ruchu (złamaniach, skręceniach, zwichnięciach). Podczas wizyt wykonuje badanie ultrasonograficzne stawów.

Author: venomedica

Date: