Dni robocze: 8.00 - 20.00

dr n. med.

Renata Romaszkiewicz

Specjalista chorób wewnętrznych oraz kardiologii

Specjalistka w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz kardiologii. W codziennej praktyce zwraca szczególną uwagę na empatyczny kontakt z każdym pacjentem oraz wytłumaczenie choremu istoty choroby tak, aby mógł współuczestniczyć w procesie leczenia. Ma duże umiejętności w wykonywaniu badań USG serca i ocenie wad zastawek serca, a także w wykonywaniu testów wysiłkowych i interpretacji badań holtera EKG i ciśnieniowego. Posiada szerokie doświadczenie w diagnostyce i leczeniu chorób kardiologicznych: nadciśnienia tętniczego (w tym, również u ludzi młodych), choroby wieńcowej, pacjentów po zawale, po baypassach, po stentach założonych do tętnic wieńcowych, po udarze mózgu, chorych z arytmią (w tym, z migotaniem przedsionków), z podwyższonym poziomem cholesterolu.

Zainteresowania doktor dotyczą szczególnie kilku dziedzin: kardiologii sportowej – badania sportowców wyczynowych i amatorów, opieki nad kobietami ciężarnymi ze schorzeniami kardiologicznymi, a także chorych onkologicznych z problemami kardiologicznymi. Posiada duże doświadczenie w kwalifikacji pacjentów do operacji. Przez wiele lat była związana z Oddziałem Kardiologii z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, gdzie pełniła dyżury ratując życie wielu pacjentów w ostrych stanach kardiologicznych.

Obsługiwane poradnie

Poradnia Kardiologiczna

  • Konsultacja kardiologiczna (obejmująca EKG i USG/ECHO serca)
  • Konsultacja kardiologiczna kontrolna
  • USG/ECHO serca bez konsultacji
  • Holter EKG
  • Holter ciśnieniowy

Opinie
pacjentów

Pani Renata jest bardzo miła i dokładna. Wizyta bardzo przyjemna, pacjent czuje się zaopiekowany. Zostaje u pani doktor już na stałe 😉 Polecam niezdecydowanym, świetna pani kardiolog.

Patrycja

znanylekarz.pl

Pani Doktor łączy fachowość z bardzo dobrym podejściem do pacjenta. Tłumaczy w przystępny sposób wszelkie zawiłości medyczne. Jest zaangażowana, kompetentna i przyjazna dla pacjenta. Polecam! 🙂

Anna

znanylekarz.pl

Wspaniały lekarz i człowiek, dawno się nie spotkałam z tak przyjaznym podejściem do pacjenta, a także z tak szczegółowym badaniem i omówieniem problemu, z którym przyszłam. Pani doktor posiada szeroką wiedzę i kompleksowo diagnozuje pacjenta. Polecam Panią doktor, nie ma lepszego lekarza.

Alicja

znanylekarz.pl