Hemoroidy są to jamiste struktury zbudowane z naczyń krwionośnych oraz tkanki łącznej. Zlokalizowane są wokół kanału odbytu. U znacznej części populacji mogą powodować krwawienie lub uwypuklać się na zewnątrz kanału odbytu. Do najczęstszych przyczyn rozwoju choroby hemoroidalnej należą: zaparcia, silne parcie podczas oddawaniu stolca, długie przesiadywanie w toalecie, przebyta ciąża i porody siłami natury.
Objawy choroby hemoroidalnej
Głównymi objawami choroby hemoroidalnej są krwawienia z odbytu (krew na bieliźnie i papierze toaletowym) oraz wypadanie guzków krwawniczych poza kanał odbytu. Niejednokrotnie pacjenci odczuwają ból, a także pieczenie i świąd okolicy odbytu.
Kwalifikacja do zabiegu
Decyzję o zabiegu podejmuje lekarz podczas wizyty kwalifikacyjnej. Na podstawie wyników badań i stanu ogólnego Pacjenta podejmuje się decyzję o zabiegu i ustala dogodny termin operacji, która wykonywana jest w trybie ambulatoryjnym.
Przebieg zabiegu
Zabieg skleroterapii guzków krwawniczych polega na wstrzyknięciu podśluzówkowym środka obliterującego, czyli substancji chemicznej, która powoduje zamknięcie i obkurczenie się naczyń splotów hemoroidalnych. W konsekwencji guzki ulegają zmniejszeniu i wciągnięciu do kanału odbytu a krwawienia ustają. Środek obliterujący podaje się najczęściej w formie piany a igłę wkłuwa się powyżej linii grzebieniastej, czyli w obszar pozbawiony receptorów czuciowych, dzięki czemu sam zabieg nie wymaga podawania znieczulenia. Podczas jednego zabiegu można wstrzyknąć środek do wszystkich guzków. Zabieg przeprowadzany jest ambulatoryjnie, a pacjent opuszcza placówkę bezpośrednio po jego zakończeniu.
Istotne informacje:
Koszt zabiegu:
2900 zł
Wizyta kontrolna:
bezpłatna
Czas zabiegu:
30 minut
Przygotowanie:
brak
Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów:
lek. Iwona Ździebło-Krankowska
Specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej, proktolog
Laserowe usuwanie hemoroidów (LPH) jest małoinwazyjną metodą leczenia guzków krwawniczych przy użyciu lasera o długości fali 1470 nm. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a pacjent opuszcza placówkę bezpośrednio po zabiegu bez konieczności hospitalizacji.