Dni robocze: 8.00 - 20.00

HemOff – klejenie hemoroidów

Co to są hemoroidy?

Hemoroidy są to jamiste struktury zbudowane z naczyń krwionośnych oraz tkanki łącznej. Zlokalizowane są wokół kanału odbytu. U znacznej części populacji mogą powodować krwawienie lub uwypuklać się na zewnątrz kanału odbytu. Do najczęstszych przyczyn rozwoju choroby hemoroidalnej należą: zaparcia, silne parcie podczas oddawaniu stolca, długie przesiadywanie w toalecie, przebyta ciąża i porody siłami natury.

Objawy choroby hemoroidalnej

Głównymi objawami choroby hemoroidalnej są krwawienia z odbytu (krew na bieliźnie i papierze toaletowym) oraz wypadanie guzków krwawniczych poza kanał odbytu. Niejednokrotnie pacjenci odczuwają ból, a także pieczenie i świąd okolicy odbytu.

Kwalifikacja do zabiegu

Decyzję o zabiegu podejmuje lekarz podczas wizyty kwalifikacyjnej. Na podstawie wyników badań i stanu ogólnego Pacjenta podejmuje się decyzję o metodzie zabiegu i ustala dogodny termin operacji, która wykonywana jest w trybie ambulatoryjnym.

Przebieg zabiegu

Zabieg metodą HemOff polega na wstrzyknięciu do wnętrza guzka krwawniczego środka należącego do grupy cyjanoaktylantów. Po podaniu niewielkiej ilości kleju chirurg uciska miejsce podanie przez ok. 2-3 minuty. Sklejenie zapoczątkowuje miejscowy stan zapalny hemoroidu który po paru tygodniach prowadzi do zwłóknienia i całkowitego zamknięcia dysfunkcyjnej żyły w odbytnicy. Procedura trwa od kilku do kilkunastu minut, a pacjent opuszcza placówkę bezpośrednio po zakończeniu zabiegu.

Pozostałe zabiegi na hemoroidy

 

LHP – laserowe leczenie hemoroidów

Laserowe usuwanie hemoroidów (LHP) jest małoinwazyjną metodą leczenia guzków krwawniczych przy użyciu lasera o długości fali 1470 nm. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a pacjent opuszcza placówkę bezpośrednio po zabiegu bez konieczności hospitalizacji.

Ceny:

LHP – laserowe leczenie hemoroidów

4900 zł

Dowiedz się więcej o zabiegu

Skleroterapia hemoroidów

Skleroterapia hemoroidów jest zabiegiem polegającym na wstrzyknięciu substancji, która powoduje zamknięcie i obkurczenie się naczyń splotów hemoroidalnych. Dzięki temu guzki ulegają zmniejszeniu i wciągnięciu do kanału odbytu, a krwawienia ustają. Podczas jednego zabiegu można wstrzyknąć środek do wszystkich guzków krwawniczych.

Ceny:

Skleroterapia hemoroidów

1900 zł

Dowiedz się więcej o zabiegu